,Akdeniz bölgesine seyahat | Antalya Şehri, Mersin, Hatay, Adana | Dron videosu | Türkiye şehirleri

33 İzlenme
Published
Akdeniz bölgesine seyahat, Türkiye. Seyahat ve güzel yerler hakkında Instagram sayfalarında ve ayrıca YouTube'da iyi 4K kalitesinde çekilmiş videolar arasında gezinirken, sıcak bir ülkeye, yani Türkiye'ye uçmak için karşı konulamaz bir istek hemen ortaya çıkıyor, çünkü bir yerden çekilmiş çok sayıda renkli video var. deniz kıyısı ve kuş bakışı hakkında drone.

Genel bilgi
Türkiye'nin Akdeniz bölgesi, plajların yaylalarla (Toros Dağları) ve iğne yapraklı bölgelerin iç içe geçtiği en iyi tatil bölgelerine sahip güney kısmıdır. Elbette bu bölgede turizm altyapısı hakim, ekonomi aktif olarak gayrimenkul satın alma alanında gelişiyor ve tarım da gelişiyor. Turkuaz denizi, temiz kumsalları ve güzel manzarası nedeniyle yerel halk ve turizmden anlayan herkes burayı "Türk Rivierası" olarak adlandırıyor.

Bölgenin ana şehri
Aktif olarak gelişen turizme göre ana şehir, en iyi gayrimenkulün yoğunlaştığı, gece hayatının aktif olduğu ve Türkiye'nin çeşitli tatil beldelerine ulaşmanın uygun olduğu merkezi nokta olan Antalya'dır. Antalya ayrıca misafirler için muhteşem plajlar ve arkeolojik, tarihi yerler sunmaktadır. Nüfusa bakarsanız bölgenin en büyük şehri Adana'dır ve Türkiye'nin en büyük camisi olan Sabancı'nın yapıldığı şehirdir.

Sahiller
Türkiye'nin Akdeniz kıyıları, Mavi Bayraklı plajları ile ünlü olmasının yanı sıra konuklarına her türlü olanağı ve lüks dinlenme alanlarını sunmaktadır. Mersin'in plajlarını vurgulamakta fayda var - şeffaf, berrak denize yumuşak bir girişi olan altın kumlu plajlardan oluşan bir şerit, Korikos antik kentinin yakınındaki Kızılkalesi gibi turistler en çok. Hatay şehrinin kıyısında, en iyi çakıllı atmosferik plajlar, özellikle tüm Türkiye'nin en uzun ve sığ sularıyla ünlü olan Chevlik'i vurgulamaya değer.
Antalya şehrinin bulunduğu bölgede, turistlerin ilgisini çekecek bu tür plajları vurgulamak gerekir: Lara - kumlu bir rekreasyon alanı, Konyaaltı - Antalya'nın iğne yapraklı parklarla çevrili ana plajlarından biri ve gece hayatının merkezi.

Doğa (manzaralar, güzel yerler)
Kesinlikle tüm Türkiye kıyıları, turistlerin özel olarak organize edilmiş turist programlarında gözlemleyebilecekleri, zengin bitki örtüsü, yaban hayatı ile şık bir koruma alanıdır.

Ana şehirler: Antalya, Mersin, Hatay, Adana
Antalya, geniş, hafif eğimli plajları ve tarihi yerleri ile renkli bir şehirdir. Her zevke uygun tatil sunan lüks otelleri ve çok atmosferik yerleri olan bir şehir.
Mersin, yabancı konuklara satılık daire ve daire inşaatlarının aktif olarak geliştiği, aynı zamanda güzel gezinti yerleri, gölgeli palmiye ağaçlarının olduğu yürüyüş alanları olan bir sahil kasabasıdır.
Hatay, değerli tarihi eserler açısından oldukça zengin bir şehirdir ve İstanbul ile rekabet edebilir, ancak aynı zamanda ilde sakin ve tenha bir tatil için birçok pitoresk koy ve lagün vardır.
Adana, oldukça hızlı gelişen bir sanayi ve turizm kentidir. Turistler buraya deniz uğruna değil, yavaş sonbahar yürüyüşleri ve ucuz alışveriş için gelmeyi severler.

Ne görmeli?
Antalya'da şehrin kendisine ve camilerine dikkat etmelisiniz: Osmanlı camisi İskele ve Tekeli. Eski Şehir ile yeni bölümünü otellerle birleştiren bir alan olan Atatürk Parkı'nda yürüyün. Karaalioğlu, birçok egzotik narenciye ağacının, çalının büyüdüğü ve turistlerin gölgeli yollarda yürüyebildiği bir park.
Mersin - Turistlerin kendi başlarına görebilecekleri pek çok ilginç yer var: yerel mutfağı olan çeşitli restoranların bulunduğu dar atmosferik sokaklar. Turistlerin geleneksel efsaneleri dinlemek için geldikleri denizdeki kale - Kızkalesi'ne özellikle dikkat edilebilir. Eşsiz bir mavi yengeç - "Cengiz Yeri" sunan bir restorana gidin.

gezilecek yerler
Antalya'nın gözde mekanları: Aspendos antik kenti (Bizans döneminin muhteşem bir şehri), Termessos, bugüne kadar harabe şeklinde ayakta kalan tek büyük alandır. Chimera Dağı ve Olympos kasabası - MÖ 3. yüzyıla kadar uzanan, ancak yine de birçok tarihi veriyle dolu.
Mersin'de Cehennem ve Cennet mağaralarına gitmeye değer, burada zor ama ilginç bir rotayı aşarak gerçekten cennete, bir dağ kaynağına ve güzel bir panoramik meydana gidebilirsiniz. Yerkepru Şelalesi - 30 metreden yosunla kaplı doğal sarkıtlardan aşağı güçlü bir su akışı akar. Şelale, Mut Milli Parkı'nın yeşillikleri içindedir.

#türkiye #akdeniz
Kategori
Doğa fotoğrafı
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.