Bayram Günü Issız Dağlarda Kaldım /YOLA ÇIK AMA YOLDAN ÇIKMA Türkiye Turu #81il81fidan #288

24 İzlenme
Published
Ormanlarımız, dünyamızın solunum sistemidir. Ancak küresel ısınma, orman yangınları ve ormansızlaşma gibi sorunlar, ormanlarımızın varlığını tehdit etmektedir. Bu sorunlarla mücadele etmek ve gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak için, "81 İl, 81 Fidan: Ormanlar İçin Yürüyorum" kampanyası hayata geçirilmiştir.


"81 İl, 81 Fidan: Ormanlar İçin Yürüyorum" kampanyası, Türkiye'nin her ilinde fidan dikmeyi teşvik etmek ve ormanların korunması için farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Bu kampanya, insanların ormanların değerini ve önemini anlamalarını sağlayarak, toplumun doğal kaynaklarımıza sahip çıkmasını ve geleceğimizi güvence altına almasını amaçlamaktadır.

BU YÜRÜYÜŞ, BİR FARKINDALIK HAREKETİDİR!

Herkese merhaba, ben Seyyah Ömer.
2021 yılında yaşanan orman felaketi ve yangınları sonrasında, benimde canım çok yandı. Öyle çok üzüldüm ki, bir şeyler yapma inancı ile bir farkındalık yapmaya bu duruma sessiz kalmamaya karar verdim. Yapabileceğim en iyi şeyin, ormanlarımızın çığlığını tüm insanlara duyurmak olduğunu düşündüm.

Manisa'dan çıktığım yolculuğuma, Edirne'de bana katılan Yoldaş isimli köpeğimle beraber, "81 İl 81 Fidan" mottosu ve "Ormanlar İçin Yürüyorum" sloganı ile yola çıktığım serüvenimde, sadece yürüyerek bir Türkiye turuna başladım. Her ulaştığım şehirde, bir fidan dikerek doğanın yardım çığlığına kulak vermek, insanlığın olduğu tüm varoluşa bu haykırışı duyurmak istiyorum. Toplumda, küresel ısınmaya karşı bir fidan bile bin candır inancını, sizlere ve sıcak kalplerinize orman sevgisini, doğanın tüm canlıların evi olduğunu göstermeyi hayal ediyorum.

Ayrıca yürüyüşümü, ormanlarıkız ve geleceğimiz için canlarını feda eden orman şehitlerimize ve yangında hayatını kaybeden tüm herkese ithafen rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

Başlattığım bu harekete sizlerde katılabilir, farkındalığımın bir parçası olmak isterseniz; sloganımı, videolarımı ve toprakla can bulan fidanlarımı sosyal medyada veya sevdiklerinizle paylaşarak doğanın yardım çığlığını duymakla kalmayıp, bu sosyal sorumluluk projesinde bana destek olabilirsiniz.

Her orman bizlere ses, geleceğimize nefes oluyor. Lütfen bu sese kulak verin!

Seyyah Ömer
TeşekkürlerTeşekkürl

Turkey Tour Continues on Walking, Combined Video for Those Who Want a Long Episode.

THIS WALK IS A MOVEMENT OF AWARENESS!

Hello everyone, I'm Seyyah Ömer.
After the forest disaster and fires in 2021, I was hurt too. I was so upset that I decided to raise awareness with the belief of doing something and not to remain silent about this situation. I thought the best thing I could do was to make our forests cry to all people.

I started my journey from Manisa with my dog ​​named Comrade, who joined me in Edirne, with the motto "81 Cities, 81 Saplings" and the slogan "I'm walking for the forests", I started a tour of Turkey by walking alone. I want to listen to nature's cry for help by planting a sapling in every city I reach, and to announce this cry to the entire existence of humanity. I dream of showing the belief that even a seedling is a thousand lives against global warming, the love of the forest to you and your warm hearts, and that nature is the home of all living things.

In addition, I commemorate my march with mercy and gratitude to our forest martyrs who sacrificed their lives for our forests and our future, and to all those who lost their lives in the fire.

You can join this movement I started, if you want to be a part of my awareness; You can not only hear the cry of nature for help, but also support me in this social responsibility project by sharing my slogan, my videos and my saplings that come to life with the soil on social media or with your loved ones.

Every forest is a voice for us and a breath for our future. Please listen to this voice!

Traveler Omar
Kategori
Hava Fotoğrafçılığı
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.