KARABURUN -Sakinlik Arayanlara HUZUR! Deniz, Kum, Güneş - Issız Koylar, Plajlar ve Fiyatlar

24 İzlenme
Published
Ege'den Merhaba! Karaburun ile bu yılki Ege sezonunu açtık. Siz de özlemiştiniz, biz de... :) Karaburun uzun zamandır denizden ulaşıp ziyaret etmek istediğimiz bir yerdi ama bugün ben arabalı günübirlik bir tur yaptım fırsat yaratıp. Merkezi, çevredeki bazı köyleri ve birbirinden güzel Karaburun Koylarını keşfetme zamanı!...
.
Karaburun genellikle rüzgarlı olduğunu duyduğum bir yer olduğu için özellikle rüzgar durumunu kontrol edip sakin bir gün seçtim. Deniz pırıl pırıldı. İncirlikoy, Olcabük, Boyabağı gibi koyları gezdim. Her fırsatta denize girip Ege'nin özlediğim denizinin tadını çıkardım. Hatta ilk koyda heyecandan mikrofonu yakamda unutunca ne yazık ki onu da yüzdürdüm. :)
.
İzmir'den toplu taşıma ile Karaburun'a ulaşmak mümkün. Araçla ise İzmir Çeşme yolundan buruna doğru döndükten sonra yaklaşık 1 saat. Karaburun İskele ve benim gezdiğim taraf daha çok evler tesisler olan kısım. Burunun arka tarafında ise daha bakir koylar ve kamp alanları var. Benim bugün vaktim o tarafa yetmedi ama bir başka sefer belki o bölgeyi de keşfederiz.
.
Karaburun Haziran ortasında hafta içi bir günde oldukça huzurlu ve sakindi. İzmir'deki diğer bölgeleri düşünürsek bence sessizlik arayanlar için iyi bir seçenek. Temmuz ve Ağustos da biraz daha kalabalık olacağına eminim ama bir Çeşme bir Dikili olmayacağı kesin.
.
Karaburun sahillere erişimin engellenmemesi konusunda da benden geçer not aldı. Güzel koylara giriş ücreti ödemeden ulaşıp istediğiniz gibi zaman geçirebiliyorsunuz. Hatta bazı koylarda belediyenin şemsiyeleri ve duşları var. Olması gerektiği gibi özgürce havlunuzu atıp koyların tadını çıkarabilirsiniz.
.
İşte karşınızda yeni videomuz: KARABURUN Sakinlik Arayanlara Huzur, Deniz, Kum, Güneş! Fiyatlar, Koylar, Plajlar
.
Maceralarıma ortak olmak, benimle birlikte dünyayı gezmek isterseniz, kanalıma ABONE OLUN! :)
Abone Ol tuşunun yanındaki ZİL' e tıklayarak yeni videoları İLK Siz İzleyin!!!! :)
.
TAKİP ET:
Kategori
Hava Fotoğrafçılığı
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.