PHİ PHİ ADALARINA NASIL GİDİLİR ? Gemide Yaşadıklarım !

16 İzlenme
Published
Phi Phi Adaları, Güney Tayland'da Andaman Denizi ve Phuket arasında bulunan takımadalar. Ko Phi Phi Don ve Ko Phi Phi Lee isimlerindeki adalar Krabi vilayetine bağlıdırlar.

Ko Phi Phi Don daha büyük olan ve yerleşime açık adadır. Ko Phi Phi Lee ise sadece günübirlik turlar ile ziyaret edilebilmektedir. Phi Phi adalarına Krabi veya Phuket'ten feribotla ulaşılabilir. En yakındaki havaalanı ise Krabi Town yakınlarında bulunmaktadır.

Ünlü The Beach filminin gösterime girmesinden sonra Phi Phi adaları Tayland’ın en önemli turizm merkezlerinden oldular. Fakat 2004 Hint Okyanusu depremi ve tsunamisi felaketi esnasında Koh Phi Phi Don kelimenin tam anlamıyla yerle bir oldu. Uzun süren bir yeniden inşa sürecinden sonra ada tekrar turizme açıldı ve eski popülaritesini yakaladı.

Ko Phi Phi Don'un merkezi Ton Sai isimli kasaba. Burada çok sayıda otel, restoran ve bar bulunuyor. Adanın etrafında ise tekne ile ulaşılabilen Long Beach ve Laem Thong gibi çeşitli plajlar bulunuyor. Dalış, şnorkel ve kaya tırmanıcılığı gibi aktiviteleri Phi Phi adalarında uygun fiyatlarla yapmak mümkün.

INSTAGRAM

http://instagram.com/gezsekdeberaberiz

Kaldığım otel : Uphill Cottage

#tayland #phuket #phiphi #gezsekdeberaberiz
Kategori
Hava Fotoğrafçılığı
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.