Lofoten Adaları, Norveç | Doğa, seyahat, manzaralar, tatil, manzaralar | Drone 4k videosu | Lofoten

24 İzlenme
Published
Lofoten Adaları, Norveç. Adaları ziyaret etmek her insanın hayalidir, ancak çok az insan hangi adaların sadece bir plaj tatili için değil, yeni, az bilinen ve bilinmeyen bir şeyler öğrenmek amacıyla ziyaret edilmesi gerektiğini bilir. Adalara bir gezi düzenlemeden önce, birçok kişinin tüm güzel yerler hakkında yüksek kaliteli 4k videoların yanı sıra doğal çekicilikleri gösteren drone çekimlerini izlemesi faydalı olacaktır.

Genel bilgi
Lofoten Adaları, Norveç'te, Norveç Denizi'nde, batı kıyısında yer almaktadır. Başlangıçta "kurt ayağı" olarak bir çevirileri vardı. Adalar, tarif edilemez güzelliklerine katkıda bulunan boğazlarla birbirine bağlanmıştır. Takımadaların kendisi, güzel bir kum şeridi (7 büyük ada) ve bölümleri olan fiyortlar oluşturan birçok kayalık adadan oluşur ve bunlar anakaraya yeni inşa edilmiş bir rota ile bağlanır. Lofoten'de harika bir tatilin temeli sessizlik, yalnızlık ve huzur ve elbette el değmemiş saf doğadır.

İklim
Lofoten Adaları'ndaki iklim, böyle bir bölge için oldukça sıra dışıdır. Oldukça ılık, yumuşak, kıyı açıklarında deniz asla donmaz. Yaz aylarında ılık güneş ısıtır ve sıcaklık yaklaşık 12-14 derecedir. Sonbaharda ve ilkbahara kadar kuzey ışıklarını izleyebilirsiniz. Adaların Kuzey Kutup Dairesi'nin ötesinde yer almasına rağmen, burada kalmak oldukça rahat. Özellikle yaz aylarında gündüzleri yağmur yağabilir.

Doğa (manzaralar, güzel yerler)
Vahşi, el değmemiş doğanın, pitoresk fiyortların ülkesi - Lofoten Adaları. Turistler, güzellikleri ve doğal cazibe merkezleri nedeniyle bu takımadaları ziyaret etmeyi çok seviyor. Aslında takımadaların herhangi bir adası güzel bir yerdir, ancak yine de vurgulamaya değer:
Lofotoden Ulusal Parkı - en nadir flora, fauna ve eşsiz bir manzaranın bulunabileceği yer.
Reine köyü, yaz aylarında turistleri çeken, okyanusun ve birçok berrak gölün güzel manzaralarını sunan inanılmaz güzel bir yerdir.
Mille Molla Adası, büyük bir geyik, tilki popülasyonunun yaşadığı, denizde balina ve katil balinaların gözlemlenebildiği ağaçlık bir alandır.

Ana yerleşim yerleri
Adaların ana şehri, görülmeye değer oldukça güzel, tarihi bir liman kenti olan Eustvogöy adasında bulunan Svolvær'dir. Birçok otel, kulüp, restoran ile aktif ve dinamik.
Stamsund, burada kültürel yaşamın geliştiği için küçük ama oldukça aktif bir balıkçı köyüdür.
Genningsvaer - denizin ve kayalık kıyıların güzel manzaralarını sunan birkaç bitişik adada bir köy olarak inşa edilmiştir. Gezilmesi ilginç olan müzeler de var.
Balıkçı köyü O-, adı bir harften oluşuyor, aynı zamanda bir köy ve bir balıkçılık müzesi ve adaların gelenekleri.

Ne görmek
Lofoten Adaları'nda görebileceğiniz ilk şey kuzey ışıkları;
Lofot - benzersiz bir ev, İskandinav Vikinglerinin ikametgahı;
Pitoresk Ramberg plajını ziyaret edin ve sörf yapmayı deneyin;
Reine köyü - muhteşem manzaralara ve konut evlerinin özgün mimarisine sahip;
Kabelvog'daki Oceanarium - benzersiz deniz sakinleri ile;
Glashitta, birbirinden güzel eşsiz camların ve cam ürünlerin üretildiği bir merkez olmasının yanı sıra böyle bir galeriyi de ziyaret edin.

gezilecek yerler
Takımadalarda pek çok güzellik olduğu için en dikkat çekici yerlerden bir şey ayırmak bile zor. Ama yine de en iyi yerler var:
Trollfjord - turistler için en popüler nokta, büyük bir göl ve girintili çıkıntılı kayalık kıyılar;
Lofoten Müzesi - balıkçılık hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz ve büyük bir tekne koleksiyonunun bulunduğu;
İnsanlardan çok uzak, eşsiz bir kuş popülasyonuna sahip Wrest Adası ve Scomwire Deniz Feneri;
Indretslad Stadyumu devasa bir futbol sahasına benziyor ama Lofoten'in ziyaret kartı, ona yüksekten bakmak daha iyi.
Buksnes Kilisesi, tipik Norveç tarzında yapılmış, karlı tepelerin fonunda öne çıkan güzel, uzun bir kilisedir.
Deniz kıyısında yer alan, adaların güzel manzaralarını sunan sıra dışı kutup oteli Skata.

#Norveç #LofotenAdaları
Kategori
Doğa fotoğrafı
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.